:: Aktualności
  :: Archiwum
  :: Kontakt


Krzysztof Kononowicz w 20-lecie wolnych wyborów i wolnej Polski
2 czerwca 2009
Z okazji obchodów 20. rocznicy Upadku Komunizmu i Odzyskania Wolności w Europie, Krzysztof Kononowicz postanowił wspomnieć czasy swojej działalności w "Solidarności".
– W 89 roku jak "Solidarność" zwyciężyła, to było to dla mnie uczucie jak masłem po sercu. Cieszyłem się, że mój ojciec doczekał się wolności i prawda wyszła na jaw jak Armia Krajowa walczyła. - wspomina Pan Krzysztof.
Niewiele osób bowiem wie, iż Krzysztof Kononowicz w latach 80 był działaczem a także przewodniczącym NSZZ "Solidarność" w Białymstoku. Funkcję tę sprawował od 1980 do 2002 roku.


– Na strajkach tłumy były ! Byli ludzie z "Uchwytów", "Fast" - tak właśnie ludzie podejmowali pierwsze kroki. Pierwsza "Solidarność" w Białymstoku powstała w "Uchwytach" na ulicy Łąkowej. Tam mieliśmy całą naszą siedzibę. - ze wzruszeniem opowiada Krzysztof Kononowicz.

W ramach obchodów 20. rocznicy wolnej Polski, Pan Krzysztof Kononowicz planuje spotkać się z działaczami "Solidarności" z całej Polski w tym głównie z Lechem Wałęsą - przywódcą "Solidarności" w latach 80.
Pan Krzysztof podczas wspólnej rozmowy w ramach wspomnień pokazał swoje legitymacje "Solidarności" z młodości.