:: Aktualności
  :: Archiwum
  :: Kontakt


Krzysztof Kononowicz nie kandyduje na Prezydenta RP
27 kwietnia 2010
Komitetowi obywatelskiemu Podlasie XXI wieku, nie udało się wczoraj (26 kwietnia) zarejestrować komitetu popierającego kandydowanie Krzysztofa Kononowicza na stanowisko Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
- Nie kandyduję, ale nie z mojej winy - mówi Krzysztof Kononowicz w rozmowie. - To były chyba ostatnie wybory. Nie wiem czy doczekam się kolejnych - dodaje.
Organizatorzy z Podlasia XXI wieku nie zdecydowali się na wystawienie pod swoją banderą kandydata Krzysztofa Kononowicza i nie złożyli do Państwowej Komisji Wyborczej w terminie, czyli w poniedziałek do godziny 16:15, dokumentów do rejestracji komitetu oraz 1000 podpisów popierających jego założenie. Jednak nic straconego. Wcześniej Adam Czeczetkowicz z Podlasia XXI wieku zdecydował się na poparcie innego kandydata jakim jest Bartłomiej Jerzy Kurzeja, startujący z ramienia Komitetu Wyborczego Kandydata na Prezydenta Bartłomieja Józefa Kurzeji. Fanom i wielbicielom Pana Krzysztofa Kononowicza na pocieszenie możemy dodać, że obaj Panowie - Bartłomiej Kurzeja jak i Krzysztof Kononowicz - popierają się nawzajem. Zwolennicy Krzysztofa Kononowicza będą mogli zagłosować na Bartłomieja Kurzeję (oczywiście jeśli jego program wyborczy będzie odpowiadał zwolennikom Pana Kononowicza). Niedawno obaj panowie planowali także debatę przedwyborczą, do której prawdopodobnie jednak nie dojdzie, ze względu na to, iż Krzysztof Kononowicz nie będzie kandydował.
- Nie wiem jeszcze co będzie z debatą. Podejmiemy decyzję w tej sprawie - komentuje Krzysztof Kononowicz.
Poniżej nagranie wideo z rozmową Bartłomieja Kurzeji i Krzysztofa Kononowicza na temat planów wspólnej, oficjalnej debaty przedwyborczej: